Jdi na obsah Jdi na menu
 


Uvodní strana

počítačové skříně
je hardware pro počítače, které slouží k mechanickému upevnění všech ostatních vnitřních dílů a částí počítače. Nejčastěji se jedná o celokovové šasi se standardizovanými rozměry, úložnými šachtami  a montážními otvory korespondujícími s mechanickými rozměry ostatních součástí počítače.
SLOŽENÍ SKŘÍNÍ:

  • napájecí zdroj - převádí napětí elektrické sítě na úrovně potřebné pro napájení komponent počítače (základní deska, harddisk, DVD, …). Obvykle má výkon od 200 do 1000 wattů.
  • základní deska - také mateřská deska nebo motherboard - je deska plošnůch strojů, na které je umístěn procesor, operační pamět (ram), paměť biosu (flash), hodiny reálného času a tzv. čipsel počítače a základní rozhraní, jako jsou konektory pro připojení myši, klávesnice, tiskárny a jiných zařízení. V současnosti se na základní desku často integruje i grafická karta, zvuková karta a síťová karta.
  • rozšiřující desky - jedná se o desky plošných spojů určené pro zasunutí do slotů základní desky, nejčastěji to bývá grafická karta, zvuková karta nebo sítová karta. S rostoucí integrací a popularitou přenosných počítačů se stále méně používají rozšiřující karty a stále více zařízení se připojuje pomocí USB
  • harddisk - také pevný disk, je zařízení, které slouží k uchovávání programů a dat potřebných pro provoz počítače a pro práci s ním.
  • mechanika DVD nebo CD-ROM - slouží k nahrávání a používání dat uložených na optických discích. Současné mechaniky jsou již schopné na optické disky i zapisovat
  • disketová mechanika - se dnes již téměř nepoužívá, slouží ke čtení a zapisování dat na diskety

    _hlavni2.jpg

    .

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< září / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 10682
Měsíc: 167
Den: 4